Pierwsza grupa to maluszki, bardzo duże łakomczuszki.

Pracowitość w sobie mamy, bo się pszczółki nazywamy.

W naszej sali tak jak w ulu, praca już od rana wre,

każda pszczółka nowy wierszyk lub piosenkę poznać chce.

My lubimy swe przedszkole, tańczyć, śpiewać no i grać,

My po prostu zawsze chcemy, jak najwięcej z siebie dać!!!

Jesteśmy w większości 3 i 4- latkami nazywamy się ,,PSZCZÓŁKAMI”.

Liczymy 25 osób w tym 10 dziewczynek i 15 chłopców. W tym roku uczymy się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz zawieramy nowe znajomości. Wesoło spędzamy razem czas. Jesteśmy bardzo odważni, małymi kroczkami zaczynamy tworzyć wspaniałą grupę. Bardzo lubimy  zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, uczymy się piosenek, wierszy, słuchamy bajek, malujemy, doświadczamy, uczymy się rysować, lepić z plasteliny oraz z masy solnej. Czasami tylko zakręci się łezka w oku, ale panie robią wszystko, aby przegonić smutne myśli. Codziennie staramy się być coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami oraz porządkować salę po zabawie i pracy. Lubimy bawić się zabawkami w kącikach tematycznych oraz na przedszkolnym placu zabaw.  Uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo  radości i nowe doświadczenia.

Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze realizowane są zgodnie z nową podstawą programową i z treściami zawartymi w programie wychowania przedszkolnego z "Nowej Ery" seria Ciekawa Zabawa. Aktywności, które podejmujemy obejmują rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz poznawczy dziecka.

"My jesteśmy pszczółki małe,

Stroje mamy doskonałe,

Czarne pasy, żółte brzuszki,

My jesteśmy łakomczuszki.

Gdy się bawimy wszędzie latamy,

A gdy jest obiad przy stole siadamy.”