• Dzień Pupila

• Dzisiejszy dzień, był inny niż wszystkie, dzieci mogły przynieść do przedszkola swojego domowego ulubieńca. Cały tydzień był poświęcony "Zwierzętom domowym". Nietypowi goście, sprawili dzieciom wiele radości. Każdy mógł opowiedzieć o swoim zwierzątku, o tym w jaki sposób się nim opiekuje, czym je karmi. Podczas pogadanki rozmawialiśmy o odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą posiadanie zwierzęcia oraz jakie zachowanie może go krzywdzić.

• Śniadanie Wielkanocne

• Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych, jest uroczyste śniadanie. Dzieci ze wszystkich grup zasiadły do stołu w odświętnych strojach. Kolorowe kanapki, jajka, muffinki i mnóstwo innych pyszności zostało zjedzonych z apetytem. Wspólne śniadanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków. Po śniadaniu odbyły się poszukiwania Zajączka Wielkanocnego, okazało się, że schował koszyki z niespodziankami w ogrodzie. Dziękujemy Zajączku!

• "Królewna Śnieżka"

W ramach dni otwartych Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu-Brzeziu nasze Przedszole zostało zaproszone na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka", przygotowane przez uczniów klas 2 i 3. Przed wejściem do sali gimnastycznej, w której odbywało się przedstawienie, każdy dostał bilet wstępu. Dzieci z ogromną radością i usmiechem na ustach ogladały przedstawienie.

Dziękujemy za zaproszenie, był to bardzo miło spędzony czas!

• Dzień Kobiet

• "Dzień Kobiet...Dzień Kobiet...niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek! Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec...Piosenka z radia popłynie".

Na uroczysty poranek z okazji Dnia Kobiet przybyły wszystkie dziewczyny małe i duże...chłopcy przygotowali występy, były tańce, wiersze i piosenki. Dziękujemy chłopcom za piękne życzenia i kolorowe laurki!

• Walentynki

• Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie, jako święto miłości.

W naszym przedszkolu na tydzień przed Walentynkami ruszyła "Poczta walentynkowa", dzieci wraz z rodzicami mogły przygotować kartki dla osób, które darzą szczególną sympatią. Wszystkie BIEDRONKI w tym dniu zostały obdarowane miłym słowem, gestem, walentynką. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była ogromna ilość przygotowanych walentynek.

• Odwiedzili nas babcia i dziadek

• 22 stycznia, jak co roku gościliśmy w naszej grupie kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Dziadkowie mieli okzję podziawiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przychotowanym programie artystycznym pt. "Bajkowe Dzień Babci i Dziadka". Oczywiście nie zabrakło własnoręcznie zrobionych upominków.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil oraz pociechy ze swych wnuków!

• Wigilijka przedszkolna

W piątek 22 grudnia odbyła się przedszkolna wigilia, panowała radosna atmosfera. Na stołach pojawiły się świąteczne przysmaki. Zgodnie z tradycją połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy  sobie życzenia. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Wszystkie dzieci poczuły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• Odwiedziny św. Mikołaja

• "Nasz kochany Mikołaj,

dziś prezenty rozda nam,

Pod choinkę włoży je,

Byśmy mogli cieszyć się...."

Tak witaliśmy dzisiaj naszego długo wyczekiwanego gościa. W tym roku jego wyczekiwanie było szczególne, bo na dworze. Zimno nam było ale jak tylko zobaczyliśmy zaprzęg św. Mikołaja to zrobiło nam się ciepło. Piękne prezenty oraz jego odwiedziny w naszej sali sprawiły, że ten dzień był magiczny.

• Barbórka

• Jak co roku 4 grudnia hucznie obchodziliśmy świeto górników czyli Barbórkę. Nasi goście ubrani w galowe mundury mogli obejrzeć występy dzieci, przygotowane specjalnie dla nich. Dziękujemy naszym kochanym górnikom, że o nas pamiętali i jak co roku przygotowali dla nas słodki poczestunek.

• Pierwszy śnieg!

• Przyszła do nas zima biała, wszystko śniegiem zasypała! Wszystko śniegiem otuliła - taka jest ta zima miła!

Gdy się śmieje, śnieg z nieba leci, aby na spacer mogły wyjść dzieci...

• Dzień Niepodległości

• Tradycyjnie jak co roku całe nasze przedszkole pamiętało aby uczcić święto narodowe Dzień Niepodległości 11 listopada. Wszyscy ubrani w barwy narodowe- wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Przypomnieliśmy sobie również symbole narodowe.

• Straż Miejska

• W dniu 27 październik, gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Straży Miejskiej. Strażnicy omawiali zasady bezpeicznego poruszania się w ruchu drogowym. Wielką frajdę sprawiły dzieciom zabawy z "autochodzikiem" oraz specjalną matą edukacyjną. Zajęcia z pewnością przyczyniły się do poszerzenia wiadomości dzieci z zakresu berzpieczeństwa.