• Góra Grosza

• Z końcem lutego zakończyliśmy akcję "Góra Grosza" w naszej placówce. Po posegregowaniu monet przez dzieci oraz zliczeniu całości w tym roku udało nam się zebrać 153 zł oraz 23 grosze. Dziękujemy za przyłaczenie się do akacji i dorzucenie paru groszy na szczytny cel.

• Przedszkole nr 16 w Raciborzu organizuje konkurs pt.„Dyniowe jesienne cuda”  edycja IV

Cele konkursu:

1. Współpraca dzieci z rodzicami.
          2. Rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości estetycznej dzieci.
          3. Pobudzanie inwencji twórczej dzieci.
          4. Kształtowanie aktywnej postawy wobec sztuki.
          5. Zachęcanie do aktywnego uczestnictwa dzieci
            i rodziców w życiu przedszkola.
          6.

Regulamin konkursu:

1. Uczestnikiem konkursu może być każde dziecko uczęszczające do przedszkola nr 16 w Raciborzu.
          2. Każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę.
          3. Każda praca powinna być podpisana imieniem
            i nazwiskiem dziecka na spodzie dyni.
          4. Praca powinna przyjąć  formę przestrzenną (np. z papieru,  z masy plastycznej, okazów naturalnych, najlepiej niewyciętych gdyż szybko ulegają zepsuciu)
          5. Dynie dostarczamy 24 października 2022r.

do Pani Kathariny (sala „Biedronek”).

1. Zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie.

Regulamin głosowania:

1. Głosowanie odbywać się będzie 25 października 2022r.
          2. Głosować może każde dziecko uczęszczające do przedszkola nr 16.
          3. Każde dziecko może oddać  jeden głos wpisując na karteczce numer dyni, która podoba mu się najbardziej.
          4. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28.10.2022r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie J

Koordynator konkursu: Katharina Kostka

• Dzień Edukacji Narodowej

• Jak co roku przedszkolaki przygotowały piękny występ dla Pracowników Przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słychać było jesienne piosenki, a każdy przedszkolak tego dnia miał piękny uśmiech.

Jeszcze raz dziękujemy za okazane serce i dobroć każdemu.

•              21 MARCA -          Światowy Dzień Zespołu Downa

• Tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki, a to wszystko by uświadamiać innych, że osoby z Zespołem Dawna mają takie sama prawa jak "my" i niewiele się od nich różnimy.

Włączmy się do akcji "Kolorowych skarpetek", załóżmy je także w poniedziałek 22.03.2021 r.

• 18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Pluszowego Misia, miłośnika miodku, misia o bardzo małym rozumku.

19 stycznia my obchodziliśmy Jego święto oraz Dzień koloru żółtego.Wszyscy ubrani byliśmy na żółto, kiedy to do wspólnej zabawy zaprosił nas Kubuś. Najpierw tańczyliśmy w kole do piosenki Pluszowy miś. Później pani recytowała wiersz Miś jest fajny przytulając co jakiś czas pluszową zabawkę.Następnie braliśmy aktywny udział w misiowej gimnastyce, w torze przeszkód ,rozwiązywaliśmy zagadki o misiach i bohaterach bajki ze Stumilowego Lasu.Po obiedzie wymyślaliśmy co jest w kolorze żółtym.Ile nas tyle było odpowiedzi czyli dużo.Na koniec kolorowaliśmy solenizanta i wyklejaliśmy jego koszulkę bibułą.

W tym dniu nasze posiłki też były w żółtym kolorze.

Urodziny były bardzo dobrze zorganizowane a Kubuś Puchatek i jego przyjaciele był szczęśliwy i zadowolony.